Historia pewnego marzenia.

Dawno, dawno temu była sobie nieśmiała dziewczynka. Marzyła, by w przyszłości zostać nauczycielką. Codziennie po lekcjach biegła do domu, brała swój ?dziennik lekcyjny? i razem z koleżankami bawiła się w "szkołę?. Ewa, bo tak miała na imię dziewczynka, uczyła dzieci czytać, liczyć i pisać. Po wielu latach jej marzenie spełniło się. Dziewczynka została prawdziwym nauczycielem.
Marzenia spełniają się nie tylko w bajkach, wystarczy bardzo chcieć i dążyć do celu. Należy się jeszcze często uśmiechać do siebie i do innych. Wówczas inni ludzie pomogą stworzyć rzeczywistość, która przerasta nawet marzenia. Tak było w moim przypadku. Historia mojego marzenia dzieje się cały czas.
                                                                                          Ewa Straszewska.

NSP 97, szkoła, która powstała z marzenia, rozpoczęła swoją pracę 1 września 1995 roku na Mokotowie. Już od prawie 17 lat uczymy się i nauczamy. Dbamy o relacje, by każdy w naszym szkolnym domu czuł się bezpieczny. Ważne są dla nas wartości : szacunek i  przyjaźń. Wiedzę zdobywamy współpracując, doświadczając sukcesów i porażek. Nabywamy umiejętności ważnych we współczesnym świecie. Jesteśmy ciekawi i otwarci na wyzwania.