MegaMisja

FAKTY, OPINIE I BLIŹNIAKI

Fakt i opinia to dwie gwiazdy naszych dzisiejszych zajęć. Dzieciaki doskonale wiedziały, z kim mają do czynienia. Wiedziały też, że jedno z drugim czasem się przeplata. Dziś uczyliśmy się, w jaki sposób możemy odróżnić fakt od opinii, oraz co najważniejsze, jak w sposób kulturalny wyrażać swoją opinię.

Zajęcia zaczęliśmy od wygodnego ułożenia się na mięciutkich klockach by zaraz potem zamknąć oczy i posłuchać drugiego rozdziału przygód Tomka Sawyera. To było bardzo przyjemne zadanie. Po wysłuchaniu czytanki uczniowie musieli wyrazić swoje zdania na temat wysłuchanego audiobooka. Następnie wspólnie umieszczaliśmy je w grupie faktów lub opinii. Zaraz potem dzieci zagrały w grę „fakt czy opinia”. Ułatwiło to dzieciom rozwiązanie późniejszego zadania dotyczącego stworzenia własnej opinii na temat skarbów Tomka Sawyera. Do naszej drużyny dołączył dziś zielony Psotnik o imieniu Vipek.