MegaMisja

SZANOWNY PANIE PSOTNIKU

CZYLI JAK ZWRACAĆ SIĘ DO RÓŻNYCH OSÓB

Dzisiejsze zajęcia MegaMisji zaczęliśmy od usystematyzowania swojej wiedzy. Dzieci wzięły udział w teleturnieju "Milionerzy". Przez wszystkie pytania uczniowie szli jak burza, jednomyślnie wskazując poprawne odpowiedzi. Jedynie pytanie za milion, jak to pytanie za milion, zatrzymało burzę na parę sekund. Po naradzie trwającej mgnienie oka, uczestnicy jednogłośnie wskazali odpowiedź. W takiej chwili nie mogło zabraknąć pytania prowadzącego: "Czy to Wasza ostateczna odpowiedź?". Nie dość, że ostateczna, to jeszcze poprawna.

Po tak wielkich emocjach, przeszliśmy do drugiego zadania, które polegało na odróżnieniu komunikatów formalnych i nieformalnych oraz tego do kogo możemy je kierować. W zabawie pomogła nam linia komunikacji, dzięki niej trochę pobiegaliśmy. Zaraz potem nadszedł czas aby uczniowie zapoznali się z komunikacją przez obraz oraz gesty. Kalambury zawsze sprawiają dużo radości i śmiechu. Na koniec najlepsze czyli zabawa "odnajdź mnie po dźwięku. Uczniowie losowali losy z zapisanymi dźwiękami. Każdy los miał parę. W jednej chwili wszyscy mogli wydawać tylko dźwięk z kartki. Zadanie polegało na odnalezieniu swojej dźwiękowej pary. Wbrew pozorom zadanie zostało wykonane w parę sekund, mimo że do naszych uszów dobiegało aż 7 różnych dźwięków.