MegaMisja

USTALENIE WIARYGODNOŚCI POSIADANYCH ŹRÓDEŁ INFORMACJI

Podczas dzisiejszego spotkania z MegaMisją badaliśmy wiarygodność informacji. Sprawdzaliśmy, które informacje są prawdziwe, a które fałszywe. Przeprowadzaliśmy także eksperyment, sprawdzający czy jeż może nosić jabłka na grzbiecie.

Dzieci wcieliły się w postać jeża i próbowały sprawdzić czy jeż jest w stanie umieścić jabłko na swoim grzbiecie. Pomysłom nie było końca (np.:Jeż ustawiał się pod jabłonią i trącając ją czekał aż jabłko spadnie i nadzieje się na jego kolce.)

Następnie ocenialiśmy wiarygodność źródeł. Najbardziej wiarygodne źródło punktowaliśmy trzema gwiazdkami, a najmniej wiarygodne jedną gwiazdką. Najwięcej osób uznało, że najbardziej wiarygodnymi źródłami są rodzice i nauczyciele. Efektem naszych działań był wniosek, że informację należy sprawdzać w różnych źródłach.